Android aplikace na Windows 10 nepoběží

0

Google-Apps-Microsoft-Play-Store

Microsoft všechny své fanoušky potěšil oznámením, kdy se nechal slyšet, že na mobilním systému Windows 10 bude možné spustit aplikace běžící jak na Androidu tak i iOS. I když Microsoft má stále v plánu tento slib dodržet, prozatím počítá jen s možností spuštění iOS aplikací.

Společnost to sice již ze začátku naznačovala, ale až nedávno vyšla s pravdou ven a řekla, že prozatím je podpora pro Android aplikace mrtvá. Jedním důkazem brzkého ukončení kompatibility bylo rozpuštění týmu Astoria,
který měl na starost právě testování Android aplikací v rozhraní Windows 10 phone. Microsoft taktéž z Windows 10 odstranil Android subsystém, jenž právě umožňoval spouštět Android aplikace ve Windows phone. Microsoft rychle pochopil, že jedná věc je spustit aplikaci a druhá aby fungovala tak jak má.

Uvidíme až časem, jak Microsoft uspěje s optimalizací aplikací běžících pod iOS. I když je to ulehčení pro vývojáře, na druhou stranu Apple určitě nebude stát v pozorovat, jak počet dostupných aplikací pro Windows 10 poroste.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here