Koncept: Chytré hodinky podle Meizu

0

Chytré hodinky se z výstředního doplňku velmi pomalu stávají běžnou součástí našich životů. Zásluhu na tom má především Sony, Samsung či Pebble, chytré hodinky však představil nebo se chystá představit mnoho dalších výrobců. Jedním z nich se možná stane i čínské Meizu, které dokázalo ohromit celý svět smartphonem Meizu MX3 a jeho předchůdci.

Meizu smartwatch concept 2

Koncept údajně není jen výtvorem některého z fanoušků, podle informací na čínské internetové síti Weibo se jedná o uniklý interní projekt. Hodinky by měly být vybaveno 2,4″ displejem s rozlišením 640 x 480 pixelů a poměrně výrazným zakřivením, které by usnadnilo jejich nošení. Kromě dotykového displeje by k ovládání sloužila také tlačítka na levé straně zařízení.

Hodinky by údajně nabídly 5mpx fotoaparát s automatickým ostřením a širokou nabídku konektivity zahrnující WiFi, Bluetooth a NFC. Široké možnosti využití by mělo zajišťovat asi 5 000 aplikací. Použité uživatelské rozhraní velmi výrazně připomíná nadstavbu Flyme OS, kterou Meizu používá u svých smartphonů.

Koncept zatím vypadá spíše jako utopie než reálný plán, není však vyloučeno, že už třeba příští rok se dočkáme podobných hodinek s logem Meizu. Do té doby by mohl čínský výrobce představit reálnější řešení.

Meizu smartwatch concept 1

zdroj: Android Community

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here