Komentář: Co týden 9. – 15.7 dal

0

Pět komentovaných novinek uplynulého týdne.

9.7. – Google jde cestou Amazonu – levný Nexus 7
Není tajemstvím, že Amazon se rozhodl prodávat svůj tablet Kindle Fire pod cenou – jeho výrobu musel dokonce dotovat. Do takového extrému se sice Google se svým Nexusem 7 nepouští, ovšem cena součástek potřebných k jeho výrobě indikuje, že hardware nebude to, na čem chce Google vydělávat. A je to logické. Lidé si čím dál více zvykají nakupovat veškerý obsah pro svoje zařízení přímo z telefonu/tabletu přes specializované obchody, a Google Play je právě takovou platformou. Tedy nikoliv u nás, ale v USA. Tam už obsahuje nejen aplikace (z nichž má Google marži), ale i hudbu a v budoucnu patrně i knihy s videem. A jak lépe donutit uživatele zaplatit za obsah než tím, že je nezatížíte finančně tolik při nákupu zařízení?

10.7. – Zdrojové kódy pro Jelly Bean jsou venku
Modařská komunita může slavit – po ROM obrazech Galaxy Nexusu je tu kompletní zdrojový kód nejnovější aktualizace Androidu s titulem Jelly Bean. To znamená především to, že se můžeme těšit na neoficiální ROM obrazy i pro většinu modernějších telefonů, v nejbližších týdnech je můžeme očekávat na XDA Developers. A osobně se na ně moc těším.

11.7. – Další tabletový pokus HTC
HTC neumí tablety. Alespoň všechny předchozí pokusy tomu napovídají, včetně propadáku jménem HTC Flyer, který byl už o generaci zastaralý, když vyšel. A jak můj kolega píše v novince, bude to s dalším tabletem mít sakra těžké. Asus a Samsung jsou etablované značky a Nexus 7 bude jistě tuhým konkurentem, především díky své ceně. Lidé na tablety nesoucí tři písmenka taiwanského výrobce nejsou zvyklí, HTC pořád zůstává především telefonovou firmou, která se jednou nesměle o tablet pokusila. Můžeme jim držet palce, ale pokud nepředstaví něco, co by Nexus 7 za srovnatelnou cenu předčilo, nemyslím si, že má mnoho šancí trhnout nějaké vyšší prodeje.

12.7. – Amazing Alex!
Pamatujete si na hru The Incredible Machine? Tak přesně na ní je založena nová hra studia Rovio a je to zároveň jeho první hra, která nemá nic společného s naštvanými opeřenci. Úkol je stejný, jako v prastarém vzoru – pomocí dostupných nástrojů něčeho dosáhnout, třeba naházet všechny míčky do jednoho košíku. A přitom sebrat co nejvíce hvězdiček.
Grafiku má Amazing Alex hezkou, hratelnost povedenou, ale za jeho největší přednost považuji možnost tvorby, stahování a sdílení vlastních úrovní – to je obrovská výhra, která zajisté potěší spoustu hráčů a prodlouží herní dobu o mnoho a mnoho hodin. A jedná se, co do mobilních her, o možnost vídanou vůbec, nebo zřídka. Palec nahoru.

13.7. – HTC chystá další high-end
Doufejme, že kromě dalšího ,,děla“ sázícího na extrémní výkon procesoru se v HTC podaří vytvořit i nějaký masový telefon, podobně jako Wildfire a Desire. Jednak se domnívám, že telefony v té nejvyšší cenové kategorii nejsou až takovými tahouny v prodejích (pokud nemají geniální marketing ala Apple a nejsou jediné v jeho nabídce) a, to především, se je HTC prodávat nedaří. Která z vlajkových lodí posledních let se prodávala nějak významně dobře? V nejvyšší sféře HTC válcuje Samsung a proto si myslím, že by se společnost měla ve výrobě zaměřit na trochu jiné spektrum. Tradičně dobré to má HTC ve vyšší střední třídě – pokud by se jim povedla další trefa do černého jako Desire, bylo by téměř vyhráno. Tady nikoliv dávat palec nahoru, ale pevně ho i se jeho dvojníkem držet.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here