Komentář: Co týden 4. – 10.6.2012 dal

0

Pět komentovaných novinek uplynulého týdne.

Po přestávce v minulém týdnu pokračujeme!

4.6. – BlueStacks, Asus a Androidí aplikace pod Windows
Pěkný pokus, spustit Android aplikace pod Windows na klasickém PC. Otázka je ale jasná – co s tím? Ať přemýšlím jakkoliv, nenapadá mě žádné rozumné využití téhle funkčnosti. Hry? Na PC jsou lepší a klávesnice+myš nenahradí prst, pro který jsou hry většinou optimalizovány. Kancelář? Proč se trápit a nesynchronizovat přes dropbox a podobně? A to navíc (prý) budou BlueStacks dostupné pro dlouhodobější použití jen po zaplacení. Pro legraci a zajímavost klidně, pro seriózní využití to podle mého nebude.

5.6. – Nyko gamepady s optimalizací pro Tegru
Marně čeká na rozumně použitelný bluetooth gamepad pro můj telefon. Tím myslím takový, který bude stát přijatelné množství peněz a bude podporovat pokud možno co nejširší spektrum her. Nyko vypadá skvěle a vedle něj stojí NVIDIA, která mu přislíbila podporu svých her běžících na platformě Tegra. A to taky nejspíš bude jeho největší nedostatek – dost dobře si umím představit, že ho budou podporovat jen hry bežící pod Tegrou a to by Nyko mohlo diskvalifikovat. Počkáme si, jak to dopadne. Ale každý pokus o gamepad se samozřejmě plně počítá!

6.6. – Offline Google mapy
Možnost stahovat určité oblasti mapových podkladů Google k offline použití už tu v rámci experimentální nabídky pluginů byla, ovšem konečně je vše oficiální a ve větším měřítku. Nedočkali jsme se sice plnohodnotné offline mapy (to nikdo snad nečekal), ale nově představená možnost je rozhodně praktická a najde si řadu uživatelů. Zvláště pro nás, zasažené příšernými nabídkami FUP za hodně peněz je to funkce velmi užitečná.

7.6. – Angry Birds Space bodují, přináší nové levely
Změna stylu naštvaným ptákům pomohla – stáhlo si je přes 100 milionů lidí. A tahle pro autory rozhodně pozitivní zpráva mě podnítila k napsání pár řádků právě o nových Angry Birds. Je to hra povedená. Změna konceptu rozhodně prospěla a pomohla rozhýbat už dost ohraná kola herního principu. Navíc jsou všichni ptáci pěkně převlečeni do vesmírných barev. Potěšila mě možnost zakoupit si verzi, která neotravuje reklamami – myslím, že tohle byl od Rovia chytrý tah, který mu ve výsledku přinese další výdělky navíc. A jelikož už jsem měl všechny úrovně dohrané na plný počet hvězd, potěší nová sada, tentokrát na planetě postavené z jídla.

10.6. – Podraz s proprietárním MHL modulem od Samsungu
Kolega Jáchym Šlik se v novince sice vyjadřuje směrem k Samsungu shovívavě, já ale střelivem šetřit nehodlám. Nevěřím tomu, že k tomu, aby jste Samsung Galaxy S III připojili přes HDMI k televizi jen přes certifikovaný, speciální a především dražší Samsung MHL adaptér, vedly technické důvody – když to šlo u telefonů ostatních výrobců, u Galaxy S II, proč to nejde tady? Protože Samsung chce vydělat. Asi by se rád vrátil do dob, kdy měl každý telefon jiný standard menší verze USB a jiné nabíjecí konektory. Takhle ne. Tohle je podraz na spotřebitele.

 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here