Komentář: Co týden 18. – 24.6 dal

1

Pět komentovaných novinek uplynulého týdne.

21.6. – Nová verze Swiftkey 3
Jsem dlouhodobým uživatelem SwiftKey klávesnice, která mi přišla jako asi nejlepší ze mnou zkoušených klávesnic. Bohužel došlo od nové verze mírně ke změně k horšímu. Bude se sice jednat o subjektivní dojmy, protože každý máme jiný uložený slovník, ale mám pocit, že s novou verzí se Swiftkey více plete. Prostě a jednoduše – její predikce jsou méně přesné a vhodné. A to se stejným slovníkem, jako měla minulá verze. A doteď mi místo mě při dvou jazycích předkládá anglické me. Jinak jde stále o hodně povedenou klávesnici, která má poměrně opravdu zajímavé funkce. Velmi zajímavá je třeba statistika a heatmapa doteků.

21.6. – Nová verze Google Translate
Ty nové verze se nějak nedaří. Grafickým designerům se sice podařilo integrovat nový Překladač do prostředí Ice Cream Sandwiche, ale převodem ztratil jednu pro mne podstatnou funkci. Původní verze si ukládala provedené překlady chytřeji, než verze nová. Ta si sice pamatuje slova uložená k překladu, jejich ekvivalenty v cizím jazyce ale neukáže. Na to se musíte připojit k internetu a provést klasický překlad, jde tedy spíše o našeptávač a to je špatně. V minulé verzi šlo historii zobrazit i bez připojení k internetu. Chvíli mi trvalo, než jsem si na nový vzhled zvykl, ale chválím ho, je příjemné vidět, že se různé služby Googlu vizuálně sjednocují. Až na ten propadák, který se jmenuje Google +.

22.6. – Vývojáři mohou odpovídat!
Očekávaná možnost o kterou bylo prošeno Googlovské bohy dlouho je tu! Vývojáři aplikací v Google Play mohou konečně odpovídat na udělené komentáře. Tento zásadní nedostatek je odstraněn a jeho napravení podle mého přispěje zásadním způsobem k zlepšení vztahu mezi zákazníky a vývojáři. Z uplynulého týdne to je z globálního hlediska pravděpodobně nejvýznamnější novinka, která je rozhodně dobrým krokem k zlepšení Play.

22.6. – Flipboard
K Ipadům, na kterých běžel Flipboard jsem vzhlížel. Aplikace mi přišla pěkná, užitečná a nějak tak obecně dobrá. Na menším displeji telefonu to je pochopitelně jiné, ale to neznamená špatné. Vizuálně jde o dobrou podívanou, Flipboard trpí spíš horší podporou lokálního obsahu. Hodně pěkná je integrace timeliny z Facebooku a Twitteru – nenahradí sice plnohodnotného klienta, ale zabalí vám zajímavé zprávy z různých zdrojů dohromady, do líbivého kabátu. A i když zatím v mých očích nedosahuje kvalit taptu, jedná se o povedenou aplikaci pro zprávu RSS zdrojů a příjem novinek. Navíc je zdarma, tak proč ji nevyzkoušet.

24.6. – Patentová válka pokračuje
Víra ve zklidnění patentových sporů v IT světě se stále jeví jako slepá. Naposledy to byl opět Apple, který znovu kope do všech kolem sebe. Konkrétně si teď vybral HTC, které bylo v minulosti často cílem žalob právníků s jablíčkem v logu. Spíše než jednotlivé případy mne zaráží legislativa, která umožňuje soudit se o často podružné a velmi vágní definice patentů. To ve výsledku brzdí pokrok a limituje vkročení nových podnikatelů na trh, protože, jak se zdá, není možné zaútočit na IT svět s technikou a nemít při sobě balík patentů, kterým se lze bránit velkým molochům. Vždyť je tak obecně známo, že Google převzal Motorolu nejspíš především kvůli patentům.

 

1 komentář

  1. Ondro, mám stejný názor na SwiftKey. Mě se nelíbí zvětšení písmen na klávesnici, jelikož už jsou tak dost velké na SGS II. Musel jsem tedy šedý styl vyměnit za ten nový, a tam mi přijde, že pomaleji reaguje tečka.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here