Komentář: Co týden 16. – 21.7 dal

0

Dead Trigger šel na nulu, bohužel stejně jako šance na ICS pro Desire HD. Minecraft je zase kompletnější a HD2 je stále ve hře.

Čtyři komentované novinky uplynulého týdne.


16.7. – HTC HD 2 still kickin‘
Legenda jménem HTC HD 2 neumírá! Kromě původních Windows Mobile, starších verzí Androidu a Windows Phone si na tomhle vskutku nadčasovém telefonu spustíte (byť s omezeními a chybami) i nejnovější Android Jelly Bean. HD dvojka je prostě modlou všech modařů na XDA a být její majitel, jsem skutečně spokojený. Proč ale tenhle telefon stále žije, když některé nevydrží ani půl roku? Může za to stále celkem aktuální technologická výbava. Jistě, ve srovnání s dnešními čtyřjádry a Tegrami sice zaostává, ale rozhodně se nemá za co stydět. V jeho srdci totiž tepe stále dostatečně výkonný Snapdragon S1 s frekvencí 1 GHz a bezmála půl gigabajtu paměti RAM. Tyto specifikace tudíž v pohodě stačí na provoz jak Androidu, tak Windows Phone. Má standardní rozlišení obrazovky, multidoteky a modařům přístupnou architekturu.
Nejbližším dalším milníkem, který bude moci zdolat, bude osmá verze Windows Phone. Uvidíme, jak se s ní tento vytrvalec popasuje – našlápnuto má dobře.

18.7. – Minecraft pro mobily je zase o trochu plnohodnotnější
Není to dávno, co si příznivci světa z kostiček zoufali, že bez craftingu (tedy vytváření věcí) a větších herních možností je kapesní verze Minecraftu docela nuda. I já jsem ve svém článku nad verzí 0.2.0 vyřkl ortel hry, které něco chybí. Ovšem časy se mění. Už s minulým velkým updatem jsme se dočkali rozšíření o mílové kroky, s nedávnou aktualizací se vše dotahuje ještě dále. Survival mód má konečně smysl, craftit jde o sto šest a těžit jde více surovin. Za chvíli bude mobilní verze Minecraftu možnostmi hry jako takové na úrovni plné, počítačové verze. A co pak dál?
Obrovský potenciál vidím v plnohodnotné online hře – Minecraft je na ní postaven od počátku. Nikoliv jen spojení několika mobilů přes wifi, ale klasický systém serverů a hromadných staveb hradů s hráči z celé republiky (světa) – to by teprve bylo ono. A ani náročné na náš FUP by to zas tak být nemuselo. Třeba na to jednou dojde a pak si nebudou mít oba Minecrafty co vyčítat.

20.7. – Dead Trigger zdarma, platící jsou naštvaní
Madfinger Games se rozhodli, že uvolní svoji zombie akci Dead Trigger, která velmi úspěšná, zcela zdarma. Logicky zůstává in-game placený obsah, ale základ už nestojí ani korunu (za korunu si dosaďte libovolnou měnu). Tento krok patrně přinese nový příliv hráčů, pro které byla i původní, vcelku nízká cena příliš. Na druhé straně jsou ale naštvaní ti, kteří si hru například den před zlevněním zakoupili. Ti se bouří v komentářích pod články, na sociálních sítích, nedostali totiž žádnou kompenzaci v podobě herních peněz a podobně. Ekonomicky ale podobné chování vývojářů z Madfinger Games dává smysl.
V prvotní volně zájmu si hru koupili opravdoví zájemci za plnou cenu, v následné slevě přilákali ty váhající a plynule přešli na verzi zdarma, která jim umožní získat další prostředky skrz mikrotransakce a rozšíří jméno hry, potažmo studia.

Madfinger Games byli navíc minulý týden zažalování společností Uniloc, která se zřejmě specializuje na vymáhání tzv. patentový trolling – vlastní patenty a s jejich vymáháním obtěžuje život ostatním firmám. V jejím hledáčku byl třeba Mojang (výv. Minecraftu) i Microsoft. Držíme chlapcům palce.

21.7. – HTC kašle na Desire HD, ICS nebude
Ach, ty aktualizace. HTC se rozhodlo, že nesplní slib a vydalo prohlášení, ve kterém říká uživatelům Desiru HD, kteří čekají na aktualizaci na ICS, že žádný takový update se konat nebude. Že prý by to na tomto telefonu neběželo optimálně, rychle a podobné marketingové ,,uhlazovací“ termíny. Vzhledem k tomu, že pár nadšenců na XDA Developers zvládne to, aby ICS na Desiru HD běžel, je podivné, že se velká firma vykrucuje. Důvody tak budou nejspíš někde jinde.
Desire HD se patrně nechá softwarově úmyslně zastarat, aby se pozornost zákazníků přesunula k novějším zařízením HTC s novějším Androidem, jejichž prodeje nedosahují takových čísel. Nevěřím tomu, že by HTC nemělo kapacitu na vytvoření onoho updatu.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here