Jak na Androidu změnit melodii budíku

11

Začíná Vás pomalu zvuk budíku otravovat? Chtěli byste použít raději vlastní, krásnější skladbu? Není nic jednoduššího, stačí postupovat podle následujícího návodu.

 1. Postupujeme podle tohoto návodu.
 2. Spustíme aplikaci ‚Hodiny
 3. Vlevo dole vyberte ikonku budíku
 4. Pokračujte na budík, kterému chcete změnit melodii.
 5. V položce ‚Vyzváněcí tón‚ vyberte kýženou melodii

 

11 KOMENTÁŘE

 1. Doporucuju program Zedge, nejen ze se tam da najit hooooodne melodii, stahnout, ale take ulozit jako vyzvaneni budiku. V aplikaci budiku se to pri volbe melodie zepta, ci nahodou nechcete k tomuto ucelu pouzit aplikaci zedge, a da vam to vybrat pozadovanou melodii z aplikace.

 2. Hmm ted resim jak vybrat „zadnou“ melodii a nechat pouze vibrace pri budiku. Napadaji me ruzne workaroundy, ale rovnou nastavit to nejde, co?

   • No ono to asi i zalezi na verzi Androidu a upravach vyrobce. Zena po me zdedila Wildfire (2.2.1) a tam jsem to nejak zatim nenasel, pouzival jsem ho rok, ale tohle jsem nikdy nepotreboval 🙂 Oproti tomu na Nexus S na 2.3.4 je volba Ticho primo v nastaveni vyzvaneni budiku…

 3. Mám HTC. Manuál k němu je téměř k ničemu. A teď koukám – ty rady k Androidu na těchto stránkách taky, protože jsou asi z toho manualu. Ani zmínka o tom, jak přidat další melodie či zvuky k vyzvánění budíku, oznámení SMS, úkolu v kalendáři atp. z vlastních zdrojů. To umí každý levný mobil bez OS. Tenhle (Andr 2.2.1) umí jen přidat vyzvánění hovoru? Jak přidám vlastní zvuky k ostatnímu?

 4. Přátelé, zkopírováno z jiného fóra:
  Na kartě vytvořit složku ../media/audio/alarms a tam vložit zvuk (mp3) pro budík. Do složky ../media/audio/notifications zvuk pro sms.
  Vyzkoušeno na LG Optimus One, Android 2.3.3 . Obojí funguje bezvadně
  Předpokládám, že na ostatní systémový aplikace to bude fungovat stejně. Jenom je potřeba zjistit, jak pojmenovat ten adresář

 5. Zdravim,
  mám ZTE Blade II u něhož jsem se setkal se zajímavým problémem. Na počátku šla bez problémů nastavit melodie budíku při jeho tvoření. Ale teď najednou nejde melodie změnit ani u upravovaného budíku ani u nového. Takže mam budíky s melodiemi, které jsem si nastavil když to šlo. Pole pro volbu melodie je vidět, ale je neustále disableováno. Nemáte s tím někdo zkušenosti či netušíte proč dochází k takovému chování?
  Díky za odpovědi.

 6. Melodii, kterou chcete použít, si nejdříve musíte nastavit jako zvonění, potom by se vám měla zobrazit v nabídce. Pak už si jen změnit zvonění zpět na původní 🙂

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here