Jelly Bean pro Samsung Galaxy Ace 2 a Galaxy S Advance až na konci května?

12

galaxy ace 2 galaxy s advance jelly bean

Ukrajinské zastoupení Samsungu zveřejnilo nové informace o aktualizacích pro Galaxy Ace 2 a Galaxy S Advance. Původně bylo plánováno, že Android 4.1.2 Jelly Bean bude pro tyto smartphony vydán na začátku března, nyní byl termín aktualizace posunut až na konec května letošního roku.

Musíme však zdůraznit, že se jedná o informace pro Ukrajinu, takže termín vydání Jelly Bean se může o několik dnů, týdnů nebo dokonce měsíců lišit. Zatím bohužel ani nevíme, zda k nám update dorazí dříve či později než na Ukrajinu. Na svých internetových stránkách zveřejnil ukrajinský Samsung následující data:

  • Samsung Galaxy Ace 2 (GT-I8160) bude aktualizován 22. května 2013
  • Samsung S Advance (GT-I9070) bude aktualizován 24. května 2013

Poměrně zajímavá situace nastala ohledně Galaxy S Advance, pro které bylo vydávání Jelly Beanu zahájeno už v lednu. Rusko se však zatím stalo první a zároveň poslední zemí, kde byl daný update vydán. Není jasné, co způsobilo toto výrazné zpoždění, jako nejpravděpodobnější možnost se jeví technické problémy.

Android 4.1 Jelly Bean přináší uživatelům velké množství novinek: například výrazně rychlejší uživatelské rozhraní (tzv. project butter), přepracované notifikace s možností zakázání vybraných aplikací a inteligentní hlasové vyhledávání Google Now. Samsung navíc navrch přidal novou verzi uživatelského rozhraní TouchWiz UX Nature.

Nakonec jedna alespoň trochu pozitivní zpráva. Výše uvedená aktualizace údajně není poslední, na kterou se mohou majitelé Samsungu Galaxy Ace 2 a Galaxy S Advance těšit. Korejský výrobce totiž nejspíš chystá také aktualizaci na Android 4.2.2 Jelly Bean, datum jejího vydání ale raději nebudeme odhadovat.

zdroj: pd

 

12 KOMENTÁŘE

  1. Na to, že jsem měl mít Jelly Bean už v listopadu, tak se to stále nějak protahuje… To od Samsungu není moc hezké chování k zákazníkovi!

  2. Na to, že se jedná o staré mobily a přesto výrobce poskytuje aktualizaci je to naopak naprosto perfektní chování k zákazníkovi. Podívejte se na HTC a budete mluvit jinak…

    • Měl jsem HTC Dream, potom Desire a teď asi zahodím Ace 2 a koupím si One. HTC se stará o své zákazníky naprosto skvěle. Po jedné stížnosti, mi dokonce poslali nový telefon, bez toho abych vracel starý s tím, že update nebude, ale ten nový už má aktualní software. Ale možná je to jen o tom jak se s nimi bavíte.

  3. Ať už jde celý samsung do prdele. Pořád jen slibují a nic z toho. Když jsem si nainstaloval JB do ACE 2 od Portugalců tak to byla katastrofa

  4. S Advance má jediné štěstí, že Gingerbread je na něm perfektně odladěný a už tak je prostředí rychlé, jinak bych už měl jiný telefon. Snad to bude po aktualizaci stejné 🙂

  5. Mno tak já jsem si officialní verzi androidu 4.1 pro galaxy ace 2 I8160 stáhl sám ze stránek samsungu, a musi uznat že android je v tom mobilu krásně rychlej a dobře se s nim pracuje

  6. Včera jsem aktualizoval můj Advance s NFC na 4.1.2 a můžu říct že zatím nic moc. systém je pomalejší a baterka mizí závratnou rychlostí. Doufám že v krátké době přijdou drobné aktualizace který tyto vady odstraní. Pro ty z vás kteří čekáte tak radím čekejte dál.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here