Výkonný čip A7 v iPhonu 5S pochází z dílen Samsungu

9

applea7_teaser

Když Apple představil svůj vylepšený model iPhone 5S, fanoušci mobilních zařízeních pravděpodobně nemohli přeslechnout zmínku o 64bitovém procesoru, který byl poprvé použit v mobilním telefonu. Příznivci této značky se „posmívali“ Android zařízením, která disponují pomalejšími 32bitovými procesory. Apple se sice chlubil výkonem svého nového čipu, ale nezmínil se o původu z dílen Samsungu.

Z marketingového hlediska je to naprosto pochopitelné, neboť Samsung je největším rivalem Applu. Přestože se navzájem oba výrobci nemají rádi, dodržují mezi sebou obchodní styky. Poslední dobou můžeme vidět, že Apple je stejně jako ostatní výrobci nucen inspirovat se ostatními, aby obstál mezi konkurencí na trhu s mobilními zařízeními.

Zdroj: phandroid

9 KOMENTÁŘE

 1. Pochopitelné? Nevím asi jak to myslíte… Z pohledu Samsungu je to sice dobře, ale z pohledu Applu už nikoliv. I proto se Apple snaží vybudovat svou vlastní síť dodávání součástek, aby nemuseli brát od konkurence. A poslední větu jste si mohl odpustit, tedy pokud se nechcete snížit na úroveň hlupáků, kteří si myslí že jde být na trhu bez konkurence.

  • Málokdo by se chlubil, něčím co pochází od největšího konkurenta. Apple si šel z větší části svojí cestou a určoval tempo, nyní následuje ostatní výrobce. Na trhu se vždy najde konkurence, otázká je spíše jestli vás porazí.

   • Na nic jste neodpověděl, zase se jen snažíte vypsat ty své bláboly.. Štěstí, že vám alespoň už někdo upravuje články…

    • Když už jim ten Samsung ten čip vyrobil, určitě se dohodli, že to nebude ani jeden z nich sdělovat. Stačí trocha představivosti a odpovíte si na svou otázku sám 🙂

     • Stále jste neodpověděl… Ptám se, co je na tom pro vás pochopitelného z marketingového hlediska, že Apple odebírá čipy od Samsungu…

      Navíc pane redaktore, Apple se již dlouho snaží vyrobit své vlastní továrny, aby tam mohl vyrábět vlastní čipy nebo alespoň hledá někoho koho by odkoupil, ale každopádně se snaží od Samsungu odlepit…

      Nechci útočit na vaši osobu, ale vy si to děláte sám… Redaktor, který píše o něčem, čemu nerozumí, pro mne není redaktor

     • Využiju vašeho názoru na příkladu. Vy mi tvrdíte, že jsem špatný redaktor, zatímco já vám budu tvrdit, že již brzy se polepším a nebudu chtít vaše komentáře nadále poslouchat. Za 5dní napíšu podobný článek, který se vám nebude líbit a já nic nezměním. Tak samo Apple se snaží udělat něco co ještě neudělal. Samozřejmě nechce odebírat od konkurence, ale co mu zbývá když nemá na výběr. Jasně snaží se, ale nebude to samozřejmě hned a iPhony 5S si nevezme zpět a neosadí je procesory například od Qualcomm.

      Z marketingového hlediska je pochopitelné, že se nezmínil o jejich původu. Kdyby odebíral od jiného výrobce, možná by někde na stánkách se o podělil.

      Váš názor respektuji a omlouvám se, že jsem nepochopil kam jste tím mířil. Tohle o čem se bavíme ani není přímo téma na mobilní telefony, ale strategie obchodování. Nemůžeme s jistotou říci co donutilo Apple k těmto krokům.

     • Co jste měl z diktátů na ZŠ? Já to hodnotím 3- s odřenýma ušima…

      Druhý odstavec mi naprosto stačil napsat ihned u prvního příspěvku a bylo by to bez problémů, ačkoliv si myslím, že s tímhle zrovna marketing nesouvisí..

      NO každopádně s tím něco dělejte, protože jak tak koukám nejsem jediný, kdo si stěžuje a byla by to škoda spadnout na takovou úroveň, když už mělo AM na jaře celkem slušnou úroveň psaní.

     • U komentářů si nedávám tolik pozor na gramatiku. Jinak vám děkuji za váš názor a určitě jej považuji za pozitivní, neboť budu vědět na co si mám dávat pozor

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here