Instagram nově podporuje nahrávání fotek ve vyšším rozlišení

1

Sociální síť Instagram patří k aktuálně nejoblíbenějším, kdy se stále těší velké oblibě mezi teenagery. Aktuálně ji měsíčně navštíví vice než 300 milionů lidí.  Na Instagram jeho uživatelé denně umístí několik milionů obrázků, které získají označení přízně více 2,5 miliardkrát.

Zjednodušeně by se dalo říci, že Instagram je založen právě na fotografiích, jednoduché mobilní aplikaci a fanouškovské základně. Alfou a omegou této sítě jsou fotografie a ty do nedávna šlo přidávat pouze v rozlišení 640 x 640 px, což mnohdy krásnou fotografii degradovalo na obyčejný snímek. Zároveň fotografie nemají takový efekt jaky by měly mít na dnešních HD displejích, které zvládnout zobrazit fotografie v mnohem větším rozlišení včetně všech detailů.

Nově se tak inženýři z Instagramu rozhodli povolit nahrávání fotografií v rozlišení 1080 x 1080 px. Opět je tedy zachován již tradiční čtvercový tvar fotografií. Všichni kdo využívají Instagram již mohou nalézt obrázky ve vyšším rozlišení v rámci mobilní aplikace, webové rozhraní získá tuto novou vlastnost posléze. Jak vypadají obrázky ve vyšším rozlišení se můžete podívat na obrázcích níže.

 instagram 1080p1 instagram 1080p


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Zdroj: theverge.com

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here