Instagram už umí i video. S filtry a do patnácti sekund

0

videopyco

Jak se předpokládalo, oznámil Facebook na dnešní konferenci implementaci podpory video pro populární sociální síť/aplikaci Instagram. Uživatelům bude umožněno nahrávat až patnáctisekundová videa, přičemž aktualizace bude dostupná již dnes, a to jak pro Android, tak pro iOS. Bohužel možnost natáčet videa bude prozatím omezena na zařízení s Androidem Jelly Bean 4.1 a vyšší. Na nápravě vývojáři pracují.

Ve shodě s filozofií Instagramu najdeme v aplikaci třináct filtrů připravených speciálně pro videa. Přestože je jasné, že se vývojáři inspirovali konkurenčním řešením Vine, rozdíly tu jsou. V seznamu příspěvků se sice video bude přehrávat taktéž automaticky, po jeho skončení ale nezačne nanovo – nekonečné smyčky známé z Vine jsou ty tam.

Aby byly naše videa ještě hezčí, nabídne Instagram nástroj nazvaný „cinema“, který bude automaticky stabilizovat vaše snímky. Bohužel pro nás bude tato funkce dostupná prozatím jen na iPhonech – a to jen v modelech 4S a 5.

Na update si jistě počkáme a otestujeme jej – a jak to bude možné, přineseme detailnější analýzu. A nakonec ještě připomínáme, že aktualizace bychom se měli dočkat už dnes.

Aktualizace: Někteří uživatelé už hlásí, že jim Google Play nabídl stažení nové verze. Zkuste svoje štěstí taky:


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Zatím se můžete podívat na oficiální video:

Zdroj: The Verge, Mashable

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here