Infografika: 10 nejpopulárnějších zařízení z celého světa

0

Na světě je spousta zemí a také spousta telefonů, které se v určitých zemích od sebe nějakým záhadným, byť již minimálním způsobem liší. Nedávno v některých zemích (konkrétně v Indii, Německu, USA, Španělsku, Francii, Velké Británii a Austrálii) došlo k měření, jaké smartphony jsou vlastně v zemi nejoblíbenější.

Díky tomuto projektu vznikla tak velice pěkná infografika, ve které se dozvíme, kolik typů telefonů je v určité zemi, 10 nejpopulárnějších telefonů v zemi, podíl tabletů/telefonů a také popularitu různých rozlišení.

Velice zajímavý počet typů má USA, ve kterém statistici napočítali rekordních 1360 unikátních zařízení. Vysvětlení je jednoduché – každý prodejce mírně mění název zařízení, čímž vzniká nové zařízení. Musíme tedy odečíst modely operátorů a čísla budou ihned razantně nižší.

Dále se zde ovšem můžeme dozvědět i to, že nejpopulárnější rozlišení na světě je 800×480, které má například Galaxy SII. Naopak v Indii má 30% všech telefonů rozlišení pouhých 320×240, což měl například HTC Wildfire.

Co se týče popularity telefonů, tak jasně to vede společnost Samsung, ta má totiž v každé zemi mezi nejpopulárnějšími modely Galaxy SII a Galaxy SIII.

Jak si myslíte, že by infografika vypadala u nás?

smartphony_infografika

 

Zdroj: pa

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here