Kvalita a rychlost softwarových aktualizací je pro mnoho uživatelů jedním z nejdůležitějších kritérií při výběru nového smartphonu. HTC zveřejnilo infografiku, ve které vysvětluje proces vývoje a vydávání aktualizací na novou verzi Androidu. Pokud se v dané infografice neorientujete, připravili jsme pro vás přehled v textové formě:
- Google pošle HTC ještě před oficiálním vydáním nové verze Androidu tzv. Platform Development Kit (PDK).
- Po vydání dané verze Androidu pošle Google kompletní zdrojové kódy HTC a výrobci čipsetů (např. Qualcommu).
- Výrobce čipsetů se rozhodne, zda jednotlivé čipy budou podporovat novou verzi Androidu. Pokud ano, pošle HTC potřebné ovladače v rámci tzv. Board Support Package (BSP).
- HTC zjišťuje, zda je na smartphone možné vydat novou verzi Androidu. V případě, že je výrobce úspěšný, je provedena integrace nadstavby HTC Sense.
- Pokud se jedná o brandovanou variantu smartphonu, začne HTC spolupracovat s jednotlivými mobilními operátory na integraci vlastních aplikací a služeb. (Toto se týká především velkých amerických operátorů. Brandované verze kvůli zdržením ze strany operátorů dostávají aktualizaci většinou o několik měsíc§ů později než odemčená verze stejného modelu.)
- Následuje interní testování softwaru, které v případě běžných verzí smartphonů a Google Play edicí provádí samotné HTC. Test brandovaných modelů provádějí mobilní operátoři.
- Pokud jsou během testování objeveny závažné chyby, musí dojít k vydání nového sestavení, které tyto chyby opravuje.
- Jakmile je software bez chyb, je připraven na další testování a potřebnou certifikaci.
- Následně je vytvořena OTA aktualizace, která je veřejně vydána. Aktualizaci běžných verzí smartphonu má na starosti HTC, u brandovaných modelů HTC spolu s mobilním operátorem. V případě Google Play edicí vydává OTA samotný Google.
Zdroj: androidpolice.com