Ice Cream Sandwich nabídne podporu pro stylusy

0

Ačkoliv je doba stylusů díky módě kapacitních displejů, kterou zavedl iPhone, v podstatě za námi, tak se mnou určitě budou alespoň někteří z Vás souhlasit, že je to leckdy poměrně škoda. Přeci jen rychlý náčrtek prstem dvakrát dobře neuděláte a papír není úplně vždy po ruce a navíc lehce ztratí.

Naštěstí jsme tu ale měli výrobce, kteří podporu stylusů do androidích zařízení dodali, například Lenovo ThinkPad tablet, Samsung Galaxy Note nebo HTC Flyer. Toto řešení bohužel mělo jednu velkou nevýhodu a sice nedporu v čistém Androidu a tedy povětšinou i naprosté opomíjení ze strany vývojářů aplikací.

To se však s Androidem 4.0 změní, systém v sobě totiž bude obsahovat obecné API pro práci s více různými druhy uživatelského vstupu, mezi kterými bude i stylus a to včetně zjišťování tlaku, náklonu a podobně. Jak s tím tvůrci zařízení a následně i aplikací naloží, zatím nevíme, nezbývá ale než doufat, že nebudou využívat svoje již existující API (HTC, Samsung) a namísto toho se přizpůsobí tomu jednotnému androidímu.

Zdroj: developer.android via reddit, engadget

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here