Huawei chystá svůj osmijádrový procesor

1

xhuawei

MediaTek před nedávnem oznámil dokončení vývoje svého osmijádrového procesoru. Okamžitě se v reakci na tento fakt začaly objevovat přístroje, které by měly jeho síly využívat. Teď se již jen čeká, který z nich zaujme prvenství v této „soutěži“.

President společnosti Huawei, Xu Xin Quan, uveřejnil na svém profilu Weibo (čínská sociální síť, pozn. aut.) foto připravovaného modelu Huawei P6S (inovovaný model P6), jež obsahuje upgradovaný model čipsetu K3V2, jehož specifikace odpovídají osmijádrovému (octa-core) procesoru. Podle uniklých informací by měl zároveň disponovat integrovaným 3G modulem a optimalizací pro dlouhou výdrž baterie.

Současný model čipsetu K3V2 od Huawei se čtyřmi jádry je na dnešní dobu spíše průměrný, ale kdyby dostal o čtyři jádra více, určitě by byl konkurencí pro čipsetu MT6592 od taiwanského MediaTeku. Co říkáte?

Zdroj: GizChina.com

1 komentář

  1. Já bych těch osm jader vnímal tak, že Huawei intezivně pracuje na vývoji. Neusnul a dělá něco pro svůj rozvoj a tím i pro zákazníky. Mě je to sympatické, že jen nenakoupí součástky a neposkládají je do obalu. Prostě se snaží pracovat na svých řešeních a to je pro vývoj v telekomunikacích dobré.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here