HTC zveřejnilo předpověď na první čtvrtletí 2013

0

HTC_logo

Ani prosby výkonného ředitele spolu zkombinované s jedním z nejvýkonnějších telefonů na východních trzích a očekávaným představením nové vlajkové lodi pro celý svět bohužel jak se zdá tchajwanského výrobce HTC jen tak mávnutím kouzelného proutku na nohy nepostaví.

Alespoň to tedy vyplývá z předpovědí ekonomických výsledků na první čtvrtletí letošního roku, které dnes ráno firma oficiálně zveřejnila.

I přes výše zmíněnou dvojici opravdu silných telefonů, které jsou, potažmo by se měli v prvním čtvrtletí objevit na trhu, počítá firma s propadem příjmů. Oproti 2 miliardám dolarů v posledním čtvrtletí roku minulého, potažmo 2.2 miliardám v prvním čtvrtletí téhož roku počítá tento rok s příjmem okolo 1.7 – 1.9 miliard amerických dolarů. O něco lépe ji pak vidí analytik Thomas Reuters, který předpovídá příjem 2.1 miliard.

Samotný příjem nicméně nic nezmámená, stejně jak všem ostatním firmám i HTC jde předně o zisk. A bohužel propadat by se měl i ten. Hrubý podíl mezi příjem očištěným o přímou cenu prodaného zboží, tedy součástek atd., by se měl propadnout z 23 % ve čtvrtém čtvrtletí minulého roku na 21 % – 22 %. Koneční podíl mezi čistým ziskem a příjmem pak z 1 % na 0.5 % – 0.9 %. V absolutních číslech se tak počítá s čistým ziskem okolo 10 – 20 milionů amerických dolarů.

To samozřejmě není samo o sobě nic hrozného, přeci jen, dokud je firma v zisku, tak se v podstatě nic neděje. Navíc si je třeba uvědomit, že ačkoliv se M7 sice na trh v druhém čtvrtletí dostane, tak zřejmě ne na moc dlouho a opravdu pořádný dopad bude mít až v čtvrtletí druhém. I přesto všechno jde ale o jistou ukázku, že ačkoliv se HTC pomalu zase zvedá, tak to bude ještě chvíli trvat.

Zdroj: gsmarena, aaurhority

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here