HTC začíná v Asii vydávat Jelly Bean pro One X

1

HTC One X začíná dostávat slibovanou aktualizaci na Android 4.1 Jelly Bean. Zatím se však jedná pouze o smartphony z Asie, konkrétně z Taiwanu a Singapuru. Velmi brzy by se aktualizace měla dočkat také asijská verze HTC One S. V tuto chvíli není jasné, kdy se update dostane také k evropským majitelům těchto smartphonů.

Aktualizace probíhá klasickou OTA cestou (přes Wi-Fi, bez nutnosti připojení k PC) a její velikost je více než 350 MB. Kromě Androidu 4.1.2 Jelly Bean přináší update také vylepšené uživatelské rozhraní HTC Sense 4+.

HTC One X je vybaveno 4,7″ displejem technologie Super LCD 2 s HD rozlišením a sklem Gorilla Glass 2, které ho chrání před poškozením. Výkonným srdcem telefonu je čtyřjádrový procesor NVIDIA Tegra 3 taktovaný na 1,5 GHz, kterému dělá společnost 1GB RAM a 32GB interní paměť. Telefonu bohužel chybí slot na microSD, paměť je tedy možno rozšířit pouze pomocí cloudové služby Dropbox, která je integrována do uživatelského rozhraní. Každý uživatel získá zdarma 25GB prostor pro své soubory.

Na zadní straně nalezneme 8megapixelový fotoaparát s technologií HTC ImageChip, která by měla zajišťovat například kvalitnější fotografie za nepříznivých podmínek a rychlejší spouštění fotoaparátu i pořizování snímků. Fotoaparátu nechybí automatické ostření ani možnost focení při natáčení 1080p videa. Vylepšení všech částí, včetně objektivu, snímače a softwaru, by mělo přispět k mnohem lepšímu fotoaparátu u nových telefonů HTC. Právě tato část byla největší slabinou u předchozích modelů taiwanského výrobce. K pořizování kvalitnějších fotografií přispěje i diodový blesk s pěti stupni automatického nastavení jasu. HTC One X má také přední kameru pro videohory s rozlišením 1,3 megapixelu.

Operačním systémem je Android 4.0 Ice Cream Sandwich s nejnovější verzí uživatelského rozhraní HTC Sense 4.0 a technologií Beats Audio pro kvalitnější zážitek při poslechu hudby. A nesmíme zapomenout na nevyjímatelnou baterii, která nabízí kapacitu 1800 mAh.

Graf ceny produktu HTC One X poskytuje server Heureka.cz

HTC One X lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

zdroj: ap

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here