HTC tablety chystá, jen prozatím ne s Androidem

7

htc logo

Ačkoliv se to nemusí na první pohled zdát, tak tchajwanský výrobce chytrých zařízení, HTC, není na poli tabletů s Andoridem až zas tak nezkušeným hráče. U nás v Evropě sice nabízel pouze 7‘‘ Flyer, ovšem v Americe měl tablety dva, z nichž jeden byl dokonce klasický 10‘‘.

Bohužel ani jeden z trojice tabletů nikterak výrazněji neuspěl a HTC se tak v říjnu minulého roku z tabletového trhu kompletně stáhlo. Slíbilo při tom ovšem, že bude tabletový trh nadále sledovat, a až přijde vhodná chvíle, tak na něj znovu vstoupí.

A právě k tomu by mělo někdy v tomto roce dojít. České zastoupení HTC konkrétně uvedlo, že v současné době tchajwanský výrobce pracuje dokonce na dvou různých zařízeních tabletové povahy. Poměrně překvapivě však je, že údajně nejde o tablety s Androidem, nýbrž s Windows 8, konkrétně tedy jedním s Windows 8 a druhým s Winodws RT.

To, že prozatím víme pouze o Windows tabletech, samozřejmě neznamená, že nejsou v přípravě i verze s Androidem. I tak jde ale o poměrně překvapivou zprávu. Přeci jen od Windows tabletů se v poslední době spíše většina výrobců odvrací a trh s těmi Androidími současně poměrně rychle roste. Na druhou stranu, možná právě příležitost a vidina malé konkurence byla tím, díky čemu se HTC rozhodlo, tak jak se rozhodlo.

Zdroj: vlastní

 

7 KOMENTÁŘE

  1. Windows RT je zbyťočnosť ak nedajú cenu do 400% ale taký výkonne dobrý tablet s W8 do 800-900€ by mohol mať úspech.

  2. Samsung tablety s RT stahuje (alespoň z CZ) trhnu kvůli neprodávanosti, HTC jde směle do RT 🙂 Ale dejme tomu, třeba se chytne – osobně tomu ale opravdu nevěřím. Další věc je zas to, jestli bude HTC dělat tablety na platformě x86. Nevím jak a čím HTC začínalo, v oblasti PC/NB jsem o nich ale v posledních několika letech opravdu nic neslyšel – docela by mě zajímalo, kde tedy vezmou zkušenosti s výrobou x86 tabletu…a kdo si jej pak mezi zavedenými výrobci vybere 🙂

    • spravili notebook s W7 a dotykovým displejom, HTC Shift a na začiatku sa zaoberali najprv notebookami mám taký pocit.

        • Tak jako tak, úspěch to asi moc nemělo – jinak si nedokážu vysvětli proč mi to uniklo, když mám HTC z výrobců MT nejraději 🙂 Jsem na to zvědavý…ale nevěřím, že tohle je správná cesta jak vyléčit špatná čísla prodejů…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here