HTC se v tomto roce zaměří na levnější telefony

4

htc-logo

HTC v poslední době neustále ztrácí svou pozici na trhu s mobilními telefony a nedaří se jim tento propad nijak zastavit. Na základě další ztráty podílu na trhu a zisků se rozhodli pro zaměření se na levnější trh s telefony, které se pohybují od 150 do 300 dolarů.

Nově zvolená strategie je nejspíše začátkem vybudování si opět lepší pozice na trhu a snahu získat širší spektrum zákazníků. Je to výrazná změna oproti minulému roku, kdy HTC spoléhalo víceméně pouze na svou vlajkovou loď, což se ukázalo být jako špatný strategický krok, protože nyní HTC na trhu zabírá pouhopouhé dvě procenta. “ Hlavním problémem bylo, že jsme se koncentrovali pouze na naší vlajkovou loď. Ztratili jsme tak velký podíl na trhu se zařízeními střední třídy.“ nechala se slyšet předsedkyně HTC Cher Wang.

V roce 2014 tak má HTC jasný plán – vyrobit více dostupných telefonů pro nové trhy i pro ty rozvíjející se. Všechny tyto levnější telefony by navíc HTC chtělo prodávat ještě levněji než tomu bylo u současných telefonů nižší a střední třídy. Kromě tohoto segmentu se HTC zaměří také na chytré hodinky, které by měli dorazit někdy kolem listopadu. “ O chytré hodinky a další nositelné produkty jsme se začali zajímat již před několika roky, avšak věříme, že nejdříve je nutné vyřešit problémy s baterií a LCD osvětlením.“ uzavřela předsedkyně HTC rozhovor.

Zdroj: tv

 

4 KOMENTÁŘE

    • Právě, že kdyby se opravdu na něco zaměřili tak nejsou tam kde jsou. Měli by možná začít se zaměřením se na konstrukci telefonu… Ta jim jde rok od roku hůř a hůř

      • Podle mne by se spíš měly přestat zaměřovat a začít něco vážně dělat 🙂 A zrovna konstrukce telefonů mi přijde u HTC stále ještě dost dobrá (měl sem 2 HTCčka, aktuálně jsem ale u LG), oproti ostatním…ale ani super konstrukce to nijak extra nezmění (viz One).

        • Zaměřují se akorát tak na snůšky keců podle mě což jim z momentální situace jen těžko pomůže. A ano One je toho důrazným příkladem kde se chlubí onegap konstrukcí a ani po tom co jsem měl 4ks ( 2 stříbrné, červený a modrý) nebyl ani jeden o. k. a ke všemu to přestali uznávat jako reklamaci. Nyní vlastním už cca 4 měsíce G2ku a jsem maximálně spokojen 🙂

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here