HTC One má problémy v Nizozemí, kvůli mikrofonům, ST Electronics a Nokii

1

microphone_HTCOne_Nokia

Jednou z poměrně silně proklamovaných výhod nové vlajkové lodi HTC One byl mikrofon s dvojicí membrán, který měl zajistit kvalitní nahrávání zvuku jak při klasické hladině hlasitosti, tak i třeba při koncertech nebo podobných obdobně hlasitějších příležitostech.

Bohužel to však vypadá, že se tato výhoda nakonec promění spíše v Achillovu patu zařízení. Ne tedy proto, že by nefungovala, podle všeho mikrofony HTC One opravdu nahrávají hlasitější zvuky výrazně lépe než konkurence, podle Nokie ale tato technologie patří jí a v HTC One tak nemá nic dělat.

Své tvrzení staví na tom, že mikrofony, kterými jsou prokazatelně vybaveny jak některé telefony od Nokie tak i HTC One, pro ni exkluzivně vyrobila firma ST Electronics‘, se kterou má údajně uzavřenou smlouvu o dalším nešíření technologie.

Je tedy poměrně pravděpodobné, že nakonec nepochybilo HTC, ale právě ST Electronics‘, které tchajwanskému výrobci dodalo mikrofony, které podle smluv s Nokií nemělo. I tak ale soudní řízení prozatím vyústilo pouze v předběžný zákaz prodeje HTC One v Nizozemí.

HTC se ke kauze prozatím vyjádřilo jen poměrně stroze. Je prý zklamáno z vývoje událostí a bude se snažit zmírnit potenciální dopady na byznys. Taktéž bude pracovat na nalezení alternativních řešení vzniklého problému.

Jak nakonec celý problém dopadne je zatím tedy ve hvězdách. Neví se totiž ani na čí straně bylo pochybení, natož pak jak velkou škodu reálně způsobilo. Ze stolu ale není ani možnost, že by mohlo dojít nejen k částečnému zastavení prodeje HTC One, ale i přepracování mikrofonů u dalších várek telefonu.

Zdroj: phandroid

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here