HTC One dostalo softwarovou aktualizaci výrazně vylepšující kvalitu fotoaparátu

2

HTC One camera

Ačkoliv se HTC One na evropských trzích zatím neprodává, vydal taiwanský výrobce pro svou vlajkovou loď první softwarovou aktualizaci. Nedočkali jsme se sice nových funkcí či verze Androidu, ale zato update s přináší opravdu významná vylepšení a opravy chyb.

O obsáhlosti aktualizace s číselným označením 1.29.401.13 hovoří už její velikost, která se vyšplhala na 229 MB. Výrazné optimalizace se dočkal ultrapixelový fotoaparát, na jehož kvalitu se zatím vznášeli rozporuplné reakce. Jak jsme se však dozvěděli už dříve, problém nebyl jen v hardwaru, ale také v softwarové optimalizaci.

Jak můžete sami na srovnání níže, pouhé vyladění softwaru přineslo obrovské zlepšení kvality výsledných fotografií, zejména pokud jsou pořízeny v režimu automatického nastavení. Největší změny se odehrály v oblasti reprodukce barev a dynamického rozsahu fotografií.

HTC One update
Srovnání kvality fotografií před aktualizací (vlevo) a po ní

Drobností, kterou aktualizace také přináší, je oprava chybného uvedení použité hodnoty ISO, která za určitých situací objevovala v EXIF informacích výsledné fotografie. Vylepšení se dočkala také kvalita zvuku při vytváření sekvencí v HTC Zoe a redukce šumu během pořizování zpomalených videozáznamů (slow motion).

Update by však měl přinést také kvalitnější zvukový zážitek, a to díky úpravě funkce Beats Audio. HTC v seznamu změn dále uvádí vyšší stabilitu systému, vylepšení lokalizační služby a další optimalizace i opravy. Změn je tedy opravdu mnoho, ale většinu z nich uživatel na první pohled stejně nepostřehne.

zdroj: Androidpit.de via Slashgear

2 KOMENTÁŘE

  1. aha, takže udělali fotku před změnou sofwaru, pak na mobil ani nesáhli, software tam skočil asi vzduchem a když pořídili novou fotku, tak s mobilem nehnuli ani o milimetr.
    zázrak nebo photoshop?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here