HTC nejspíš plánuje zmenšenou verzi One, podívejte se na detaily

4

HTC-M4

Podle webu PhoneArena se mohou fanoušci značky HTC těšit na další přírůstek do početné rodiny telefonů tohoto výrobce. Tím by měla být zmenšená verze vlajkové lodi HTC One s kódovým označením M4, která svou cenou bude mířit do nižších tříd.

 

Osekaný bude displej, jehož úhlopříčka a rozlišení se zmenší na 4,3 palce a HD ready rozlišení 720p. Zeštíhlena byla i vnitřní hardwarová výbava – procesor bude pouze dvoujádrový, sekundovat mu bude 16 GB vnitřní paměti a 2 GB RAM, což je velikost shodná s „dospělým“ modelem. Protože si méně výkonné součástky vyžádají i méně energie, měla by se v HTC M4 objevit nevyměnitelná baterie s kapacitou 1700 mAh.

Fotoaparátu zůstane technologie UltraPixel, nad Androidem 4.2 Jelly Bean bychom měli nalézt HTC Sense ve verzi 5.0 spolu se službou Blinkfeed. Podle PhoneArena by HTC mělo zmenšenou verzi One oznámit do konce června.

Zdroj: The Verge, PhoneArena

4 KOMENTÁŘE

 1. Zas se trochu ztrácí – 4.3″, HD, 2GB RAM super… Proč ale zas jen dvoujádro? Neříkám, že je k používání telefonu třeba, ale… Stejně tak jako, na dnešní dobu, menší kapacita baterie a zajisté i chybějící slot na paměťovku 🙂

  • Menší kapacita baterie by nemusela vadit, komponenty jsou méně výkonné. Vzhledem k tomu, že telefon bude mířit do (vyšší) střední třídy, bude nižší i cena a při ní by dvoujádro nemuselo tak vadit.

   • To sice ano, ale klidně mohl mířit do vyšší třídy (i s „malým“ displayem) a s tím mohl mít i odpovídající HW. Takto zpracovaný telefon bych osobně bral všemi deseti… Ale i tak si myslím, že si za něj HTC takových 12-13k řekne…

    • Ten dvoujádrový procesor asi použil výrobce proto, aby telefon odlišil (alespoň papírově) od vlajkové lodi. Stejně tak to udělal i Samsung u Galaxy S3 mini a podle uniklých informací znovu udělá u Galaxy S4 mini. Sice by mohl použít jen horší čtyřjádro než u velkého HTC One, ale většina obyčejných lidí stejně rozlišuje jen mezi dvoujádry a čtyřjádry, takže by to moc smysl nemělo.

     Jinak co se týče baterky, tak ta je i vzhledem k výbavě imho dost malá, takže nejspíš opět (zbytečná?) snaha o velmi tenký telefon. Přece jenom má telefon menší rozměry, takže asi nebylo místo pro zvětšení baterky na šířku ani na výšku, takže jedinou možností bylo zvýšení tloušťky…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here