HTC: „Butterfly má takový úspěch, že nestačíme plnit poptávku“

0

 HTC Butterfly HTC Butterfly HTC Butterfly

Ani po lehce pozitivnějších finančních výsledcích za listopad se stále nedá ani zdaleka říci, že by se HTC vzpamatovalo z již takřka rok trvajících prodejních a tedy i finančních problémů, které koncem minulého roku započala kombinace silné konkurence v podobě Samsungu a slabších modelů od HTC.

I tak se ale pomalu začíná zdát, že se situace zlepšuje. Po dvou dnech od zahájení prodeje mezinárodní verze 5“ telefonu s FullHD displejem HTC Butterfly na asijském trhu uvedl výkonný ředitel společnosti Peter Chou, že se nové vlajkové lodi nebývale daří a že společnost musela dokonce navýšit výrobu, aby zvládla pokrýt celou poptávku.

Samozřejmě je nutné podotknout, že údajné nezvládnutí poptávky může klidně být i marketingový tah s cílem zdůraznit, že je produkt žádaný a tedy i nutně dobrý. Na druhou stranu jde o telefon, který prozatím nemá reálnou konkurenci, a tedy je dost možné, že úspěch opravdu má.

A s trochou štěstí by mu mohl i chvíli vydržet. Jak totiž uvedl ředitel severoasijského regionu v HTC, Jack Tong, tak firma plánuje opustit starý model dvouměsíční aktualizace vlajkových lodí (HTC One X, One X+, Butterfly) a namísto toho chce dlouhodoběji podporovat ty již vydané. Mimo toho chce také zaměřit svou pozornost na cenově dostupné telefony, tedy zařízení s cenovkou mezi $175 (3 000,-) a $350 (7 000,-).

V kontextu politiky uvádění HTC Buttefly na trhy je ale otázkou, zda se těchto změn vůbec někdy dočkáme. HTC totiž poměrně jasně ukázalo, že primárním trhem je pro něj Asie, potažmo přímo Čína. Minimální pozornost pak věnuje také USA, Evropa je pro něj ale až jako poslední.

A co Vy? Uvítali byste takovéto změny nebo Vám je již HTC úplně ukradené?

Zdroj: aauthority

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here