HALO notifikace z Paranoid ROM jsou nyní dostupné všem kutilům

1

halo_project_screen_shot

Hlavovými upozorněními z Facebook Home inspirovaný systém notifikací HALO, který se nedávno objevil v populární rodině komunitních ROM Paranoid, se s trochou štěstí již brzy objeví i u jiných kutilů ROMek. Paranoid Android Team totiž včera večer na GitHubu zveřejnil spolu s dalšími aktualizacemi ROM kompletní zdrojové kódy systému.

To samozřejmě neznamená, že se HOLO notifikace objeví hned v zítřejších nočních sestaveních kupříkladu CyagenonMODu. Navzdory zveřejnění je systém totiž pořád v testovací beta fázi. Kód není údajně nikterak pročištěný, naprosto chybí jakýkoliv tutoriál a funkčnost na tabletech není úplně ideální.

I tak jde bezesporu o dobrou zprávu.  Drobné, vždy nad aktuální aplikací zobrazené, kolečko s notifikacemi, které umožňuje rychlé zapnutí plnohodnotné notifikující aplikace v okně bez nutnosti pozastavovat tu aktuálně běžící, se totiž v mnoha případech ukázalo jako daleko lepší řešení než klasická notifikační lišta.

HOLO navíc umožňuje také připnutí aplikací, takže přes něj lze pak spustit v podstatě jakoukoliv aplikaci nad jinou, součesně bežící. To může být užitečné třeba u chatu nebo aplikace na SMS zprávy.

Ohledně integrace do dalších komunitních ROM zatím nemáme žádné povrzené informace. Vzhledem k dřívějším přesunům funkcí z Paranoid do CyanogenMODu bych ale počítal, že zástupci nejpoužívanější komunitní ROM již brzy oznámí příchod HALO do budoucích nočních sestavení.

Zdroj: Google+

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here