Google zakazuje rootlým zařízením přehrávat filmy ze své filmové půjčovny

0

Asi jste již slyšeli, že Google nedávno spustil filmovou půjčovnu přidruženou k Android marketu. A právě zde vznikl malý problém. Ačkoliv Google vždy hlásal jak je Android otevřený a jak mu nevadí, když si uživatelé rootují svůj přístroj, tak právě rootlým zařízením do nové videopůjčovny odepřel přístup.

You’ll receive this “Error 49″ message if you attempt to play a movie on a rooted device. Rooted devices are currently unsupported due to requirements related to copyright protection.

Pokus se pokusíte přehrát film na rootlém zařízení dostanete hlášku „Error 49“. Rootlá zařízení jsou momentálně nepodporována z důvodu požadavkům na ochranu copyrightu.

Celá věc je na jednu stranu logická, jde přirozenou snahu o ochranu děl, na stranu druhou to může být předzvěst dalších podobných kroků a takový Android market jen pro ne-rootlá zařízení by už byla poměrně dost silná káva. Doufejme tedy, že Google ponechá podobnou ochranu pouze u filmové půjčovny a nebude ji rozšiřovat dále, přeci jen možnost volby je jedna z největších výhod androidí platformy a byla by opravdu škoda, kdyby ji Google začal takto omezovat.

 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here