Google vysvětlil včerejší nestabilitu Chromu

4

Google logo

Mimo některých webových a na ně navázaných mobilních aplikací měl s včerejším výpadkem Google služeb problém také internetový prohlížeč Google Chrome. Ten některým uživatelům bez jakékoliv určující chybové hlášky náhodně padal, přičemž nepomáhal ani restart počítače ani případný reinstal Chromu.

A jak se nakonec ukázalo, tak ani pomoci nemohl. Chyby byla totiž na straně Google. Spolu s gmailem, gdraivem a gtalkem totiž špatně nakonfigurovaný server shodil také synchronizační server Chromu, který se stará o přenos nastavení, otevřených panelů, historie a tak podobně.

Internetový prohlížeč pak nebyl na situaci, kdy sice internet jde, ale servery Googlu nikoliv, připraven a při jakémkoliv pokusu o synchronizaci nenávratně spadl. Googlu se naštěstí podařilo chybu odhalit a při příštím pádu serverů by již měl alespoň jejich prohlížeč fungovat bez problémů.

Mimo slibu nápravy se Google také omluvil a všechny ujistil, že se podobné problémy, a to ani ze strany ostatních služeb, nebudou již nikdy opakovat. Nicméně víme, jak to s podobnými sliby bývá, že?

4 KOMENTÁŘE

    • Stane se, že padnou servery, ale aspoň je jasně vidět, jak moc je Chrome provázaný s Googlem. Pro mě je to důvod dát od něho ruce pryč.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here