Google vydal framework určený k testování GUI androidích aplikací

0

Pokud jste se někdy pokoušeli programovat cokoliv složitějšího, než Hello World, tak jste zajisté narazili na nutnost průběžného testování dílčích částí aplikace. A určitě jste se také setkali s tím, že zatímco tvrdé jádro aplikace se dá automaticky testovat poměrně jednoduše, tak s grafickým rozhraním to již tak úplně jednoduché není.

Naštěstí ale již všechny problémy s automatickým testováním grafického rozhraní nemusí řešit každý androidí vývojář sám, Google totiž tento týden oficiálně vydal framework řešící právě tento problém.

Framework testování se konkrétně skládá ze dvou komponent, uiautomatorviewer sloužícího k analyzování grafického rozhraní a uiautomator nabízejícího sadu API k implementaci samotných testů.

Všechny podrobnosti včetně popisu API a ukázky nových testů naleznete již tradičně na příslušné záložce stránky Developer.Android.Kompletní balíček je obsažen v Android 4.2 SDK a pro správnou funkčnost vyžaduje Android SDK Tools Revision 21 a vyšší a Android SDK Platform API 16 nebo vyšší.

Zdroj: XDA

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here