Google vydal doporučení, jak vytvářet kvalitnější aplikace pro tablety

1

Mint

Pravděpodobně tím největším problémem dnešních tabletů s Androidem je naprosto tristní situace pro ně určených aplikací. Nejenže totiž většinou nejde o krásky dokonale dodržující všechny designérské předpisy Androidu 4.0, ale v naprosté většině případů jde o roztáhlé, případně jen velmi jemně upravené, telefonní verze.

S vydáním vlastního tabletu Nexusu 7 si to Google naštěstí uvědomil a rozhodl se proti tomu něco udělat. Jako výsledek svého snažení dnes ráno zveřejnil na webu Android developers článek Tablet App Quality Checklist obsahující spoustu rad, jak udělat dobrou tabletovou aplikaci, kterou bude radost používat.

Konkrétně jsou v něm uvedeny tipy na velikosti bitmap, lepší využití celého prostoru obrazovky a podobně. Celý článek je navíc doslova prošpikován dodatečnými odkazy, takže jde opravdu o hodnotný materiál, který by si měl přečíst každý tabletový vývojář.

Kromě toho Google také přislíbil, že na Google+ stránkách +Android Developers v průběhu týdne zveřejní několik dalších, tabletově orientovaných tipů.

Zdroj: developer.blog

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here