Google rozšiřuje lokalizační API pro Android

0

 

LB_2481
Na Google I/O Google představil tři nová rozhraní (API) pro vývojáře, které umožní lépe využít lokalizačních schopností smartphonů a dalších zařízení. Jde o API Fused Location Provider, Geofencing a Activity Recognition.

Fused Location Provider umožní využít všechny senzory pro přesnější lokalizaci. Tím je myšleno zjištění přes BTS, lokalizace přes okolní Wi-fi sítě i klasické satelity GPS. Odteď budou moci vývojáři přistupovat k těmto možnostem jako k celku. Zároveň bude v tomto API obsažen low power mode pro šetření baterie.

Geofencing umožní ohraničit určitá území v prostoru tak, že bude možné sledovat, kdy uživatel se svým zařízením hranici překročí – kdy do území vkročí a kdy jej opustí. Toto může být velmi užitečné ve spojení s geolokačními aplikacemi typu Foursquare a podobně.

A nakonec Activity Recognition – Google umožní vývojářům jednoduše zjistit, co uživatel se zařízením právě dělá. Doteď bylo na vývojářích aplikací, aby tuto funkci implementovali do svých aplikací. Nyní bude možné využívat služeb tohoto API, které rozpozná, jestli uživatel jede v autě, jde pěšky či se přepravuje na jízdním kole. K rozpoznání bude využíván akcelerometr a posílání dat bude fungovat i bez zapnutí GPS.

Zdroj fotky: The Verge

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here