Google představuje Project Wing, produkty doručené prostřednictvím dronů

0

Google X, výzkumná laboratoř společnosti Google, posledních pár let pracovala na vývoji skupiny dronů, zaměřených na doručování produktů zákazníkům. První koncepty byly představeny v roce 2011, nicméně skutečné práce započaly až o rok později.

Společnost Amazon projevila podobnou iniciativu na začátku srpna požádáním o federální povolení.

ProjectWing

Project Wing momentálně testuje prototypy dronů v australském Queenslandu doručováním balíků místním farmářům. Zboží zahrnuje lékárničky první pomoci, sladkosti, vodu a léky pro psy. Až na oznámení ve videu pod článkem, Google neprozrazují žádné další podstatné info o projektu. Společnost prohlásila, že drony ve videu ještě nepředstavují konečnou podobu. Finální design bude ovlivněn typem dopravovaných výrobků a vzdáleností přepravy. Stejně jako na cokoliv ovlivňující let, na váhu produktů se bude brát velký zřetel.

Přesto, že Google pracuje na Project Wing už pár let, zatím neopouští první fázi, neboť společnost pořád hledá partnery pro pozdější propagaci dronů.Přes všechny úspěšné testy si tak ještě pár let počkáme, než nám drony budou doručovat objednávky prostřednictvím chytrých telefonů přímo před domovní dveře nebo na příjezdovou cestu.

https://www.youtube.com/watch?v=cRTNvWcx9Oo

zdroj: phonearena.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here