Google pracuje na nové verzi webové podoby Google Play

0

newPlay

Zatímco vzhled aplikace andoidí Google Play prošel v posledních dvou měsících poměrně razantní změnou, tak jeho webová podoba zůstává v jádru stejná už od přejmenování z Android Marketu, tedy více než rok a tři měsíce. To je na ní samozřejmě znát. Kvůli postupnému přidávání nových služeb a u androidích aplikací i kategorií, je vcelku nepřehledná a celkově není její používání úplně nepříjemnější.

V Google jsou si toho naštěstí vědomi a pracují na nové verzi. Alespoň to tedy v rámci Keynote na nedávné vývojářské konferenci Google I/O potvrdil ředitel inženýrů androidího týmu, Crhis Yerga. Oznámení navíc podpořil několika krátkými ukázkami, takže už můžeme dopředu říci, že se nová webová verze přiblíží vzhledu mobilní aplikace.

Namísto klasického seznamu, kupříkladu při vyhledávání, tak nový web nabídne karty s krátkým shrnutím, v České republice kvůli absenci hudby, filmů, hardwaru a knih irelevantní přepínání kategorií se přesune do levého horního rohu a veškerá grafika bude celkově odpovídat novému designovému jazyku Google.

Prozatím není jisté, kdy bude aktualizovaná stránka oficiálně vypuštěna do světa. Mělo by se tak ale stát v horizontu týdnů.

new-play-screen1 new-play-screen2

Zdroj: droidlife

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here