Google měl zájem o WhatsApp, údajně nabízel i více než Facebook

0

Nejdiskutovanějším nákupem tohoto měsíce bylo bezpochyby akvizice WhatsAppu Facebookem za astronomických 19 miliard dolarů. Avšak Facebook nebyl jediným zájemcem o tuto komunikační službu.

facebook-distruggere-whatsapp

Google původně nabízel za službu WhatsApp 10 miliard dolarů. Majitelé jednoznačně odmítli. Zanedlouho poté přišel Facebook s nabídkou 19 miliard dolarů a jednání o prodeji mohlo začít. Avšak společnosti Google se nelíbilo, že by veleúspěšný WhatsApp mohl skončit v rukou Facebooku.

Ve finále byl Google ochoten nabídnout stejnou či dokonce převyšující částku 19 miliard amerických dolarů a to i přes to, že WhatsApp měl podmínku pro zachování stávající aplikace včetně oddělené databáze uživatelů. To znamená, že Facebook ani Google by uživatele WhatsAppu nemohli převést do Hangouts, resp. Facebook Messenger.

Není jasné proč potenciálně královskou nabídku Googlu WhatsApp odmítl. Jedna z možných variant je ta, že Google chtěl koupit WhatsApp čistě z toho důvodu, aby nepadl do rukou Facebooku. Což se zakladatelům WhatsApp nemuselo líbit, a proto se rozhodli pro Facebook, který si koupi WhatsAppu pomůže i technologicky.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here