Google Maps 5.3: další novinky v Latitude

0

Dnes vyšly nové Mapy Google ve verzi 5.3, stahovat nebo aktualizovat můžete v Android Marketu. A co je nového? Změny se dotkly zejména služby Google Latitude, obdoby Forsquare a Facebook Places.

  • Nové statistiky v Google Latitude: Pokud používáte službu Latitude a máte v ní povolené ukládání historie, můžete se těšit na novu zajímavou funkci. Díky ní se dozvíte některé zajímavé údaje, například kolik kilometrů cestujete, kolik hodin strávíte doma, v práci či venku. K těmto údajům se dostanete přes váš profil v Google Latitude.

  • Sdílejte, že jste doma: Kdykoliv budete doma, můžete to svým přátelům sdělit rychle a jednoduše. Při ohlašování své polohy klikněte na „Domov“ na konci seznamu míst. Při prvním použitím této funkce zadejte adresu svého domova. Pokud se poté budete kdykoliv nacházet poblíž tohoto místa, položka Domov se zobrazí na předních pozicích v seznamu. Nezapomeňte, že i u této funkce lze nastavit úroveň soukromí.
  • Hodnocení míst: Nově můžete navštívená místa hodnotit velmi zajímavým způsobem: napíšete vlastní aspekt hodnocení a zvolíte, zda jste s ním spokojeni nebo ne. Například navštívíte restauraci, do hodnocení pak napíšete aspekty „Prostředí“, „Obsluha“, „Jídlo“, „Cena“ apod. U každé položky pak kliknete na smějícího se nebo mračícího se smajlíka.

zdroj: google blog

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here