Google láká na novinku (nejspíše) související s hrami

1

googleGame

O herním centru, které by na Androidu nabízelo jednotný systém pro správu přátel, achievementy a online žebříčky, se spekuluje už od uvedení konkurenčního iOS Game Center v roce 2010. Jeden čas se pak dokonce uvažovalo o tom, že by snad mohl Google nahradit Steam a rozšířit se na Android více, než jen v podobě klientské aplikace.

Tak se ale nestalo a pořádně se nepodařilo uchytit ani žádné další wanna-be centrální herní službě třetí strany, až byla nakonec před několika týdny znovu oživena spekulace o tom, že s centrálním systémem nakonec přeci jen Google přijde. Konkrétně se v komunikační Google Glass aplikaci našel kód, který existenci herního centra nepřímo potvrzoval. Mimo něj ale neexistoval žádný jiný, byť třeba i sporný, zdroj, který by domněnku potvrzoval, tedy až do nedávna.

Před několika dny totiž Google zveřejnil poznámku, která, byť ne úplně explicitně, láká na nějaké oznámení zřejmě související jak s hrami tak i Androidem. Navíc je jasné, že nepůjde o žádnou drobnost, k odhalení totiž dojde 15. května od 9 hodin san franciského času, tedy shodou náhod při hlavní prezentaci Google I/O, v rámci které bude mimo jiného takřka určitě představ také nový Android a aktualizovaná Nexus zařízení.

Samozřejmě je tu stále drobná šance, že se text na poznámce „Join us as we reinvent the Playground“ odkazuje k již existující službě na testování Google javascriptových API – Playground. Na druhou stranu, vzhledem k pozadí odkazující se na Space invaders a Android je to krajně nepravděpodobné.

Via: games.cz

 

 

 

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here