Google: Jelly Bean stále posiluje, Gingerbread upadá

3

Nejnovější verze Androidu se pomalu, ale jistě dotahuje na své předchozí verze v podílu na trhu. Zejména zatím na stále vedoucí verzi Gingerbread (2.3.3 – 2.3.7).  Poslední zveřejněna statistika ale napovídá, že se Gingerbread pomalu stahuje právě na úkor JB.

android-jelly-bean-logo

Poslední verze OS Android stoupá, oproti minulému období o 8,5 % a nachází se ve 23 % telefonů s tímto systémem. Lze ale očekávat, že JB nabere nyní trochu rychlejší vzestup, hlavně díky novým zařízením a také stále přicházejícím updatům od výrobců telefonů. Naproti tomu Gingerbread ztratil 4,4 % a nyní je nainstalován v 39,7 % zařízení. Druhá stále zůstává verze ICS s 29,3% podílem na trhu.

Velké rozdíly jsou ovšem zapříčiněny novým systémem měření, který zavedl Google teprve nedávno. Zatímco předtím jste se museli nejméně 1 za měsíc přihlásit do služeb Google přes mobilní telefon, nyní musíte navštívit přímo Obchod Play, ve kterém momentálně probíhá měření. Každé zařízení se měří opět jednou za měsíc, intervaly se tedy nezměnily.

gr

Zdroj: Android Developers

3 KOMENTÁŘE

  1. Dobrý den, mam Samsung GS II a četl jsem,že JB v něm celkem tříská baterku, je to pravda? Tešim se až bude na GS II zpřístupněný ale jestli bere tolik baterky jak píšou, tak mě to celkem dost zklame. Díky za reakci.

  2. Je pravda, že kdyby byl na můj Skate plně přizpůsobený, tak už jej mám taky. Jinak asi zůstane CM7.2

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here