Google: Jelly Bean nejpoužívánější, Gingerbread ztrácí

0

Máme tu další měsíc a Google opět aktualizoval své grafy ohledně používání verzí na mobilních zařízeních. Všechna měření probíhala v červnu 2013 a musíme uznat, že tento měsíc byl velice zajímavý.

google_verze

Co Google rozhodně potěší, je fakt, že nejmodernější systém Jelly Bean se stal nejpoužívanějším (Android 4.1 a 4.2) se svými 37,9% zařízení na trhu. Naopak v červnu ztratily všechny operační systémy alespoň část své komunity. Výrobci totiž aktualizují svá zařízení na modernější systémy a zákazníci kupují nové telefony, ve kterých právě tyto systémy jsou. Proto jsou tyto ztráty zcela na místě.

Ovšem vedení Jelly Beanu není jen tak – popravdě, ještě stále (ale nejspíš již poslední měsíc) vede ještě GingerBread (2.3.x) se svým podílem 34,1%, neboť do Jelly Beanu počítáme 2 verze, které mají samostatně podíl 32,3% (4.1) a 5,6% (4.2).

Pro vlastníky starších telefonů je toto ovšem špatná zpráva, neboť vývojáři dostávají zprávu, že mohou začít přestat podporovat komunitu 1.6 – 2.3.x, neboť je pro ně značně omezující – díky ní nemohou například programovat líbivé aplikace ve stylu „Holo“.

 

 

Zdroj: Android Dev

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here