Google I/O: Larry Page se pravděpodobně nezúčastní

1

Výkonný ředitel společnosti Google – Larry Page – se podle všeho nejspíše nezúčastní tohoto ročníku Google I/O, kvůli neznámým zdravotním problémům, které ho poslední dobou trápí. Dle deníku Wall Street Journal ztratil Larry Page hlas a proto nebude moci přednášet naplánované přednášky. Kromě Google I/O také zameškal i každoroční konferenci Google a také se nejspíše nezúčastní ani konference, týkající se příjmů Google za 2 čtvrtletí roku, která se bude konat v polovině července.

Google zatím nepodal další informace o zdraví ředitele společnosti. Analytici jsou ovšem nejistí, jestli Larry Page není nějak vážně nemocný – podobně skrýval rakovinu slinivky břišní i Apple u ředitele Steva Jobse, který nakonec v říjnu 2011 své nemoci podlehl.

Larry Page ovšem ale napsal dopis do Google, kde všechny zaměstnance ujistil, že v Google stále pracuje a že se s jeho postem nic významného neděje. Bývalý CEO Google – Eric Schmidt – potvrdil, že Larry opravdu přišel pouze o hlas a nadále bude pracovat v Mountain View.


Kdyby Larry Page měl problémy se zdravím, musel by je oznámit. Toto jsou podmínky výkonného ředitele, který vlastí firmu a ta se objevuje na trhu. Musel by oznámit i zdravotní problémy, které by mohly zasahovat do rodiny. Po vzoru Apple ale firmy vždy čekají co nejdéle, aby zabránily zbytečné panice.

Zdroj: The Wall Street Journal

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here