Gmail pro Android dostal několik novinek

0

Gmail pro Android se po poslední aktualizaci dočkal několika významných vylepšení. Často zmiňovanou novinkou je automatické načítání obrázků v přijatých zprávách. Nemusíte se bát o svou bezpečnost, obrázky jsou totiž načítány přes proxy server a v případě podezřelých e-mailů nejsou načteny bez vašeho potvrzení. Pokud byste však automatické načítání obrázků chtěli vypnout například z důvodu šetření mobilních dat, můžete tak učinit v nastavení, a to pro každý účet zvlášť.

gmail aktualizace 1 gmail aktualizace 2

V nastavení nyní narazíte na ještě jednu novou možnost, která má název Odpověď v nepřítomnosti. Pokud se chystáte například na dovolenou, můžete nastavit automatické odesílání odpovědí na přijaté e-maily. Tato funkce je sice v Gmailu už od nepaměti, dosud však bylo nutné pro její zapnutí otevřít desktopovou verzi klienta.

Aktualizace dále přinesla možnost jednoduššího odesílání příloh všech formátů včetně dokumentů a ZIP archivů. A pokud jste majitelem zařízení s Androidem 4.3 nebo vyšším, můžete dokonce najednou odeslat více příloh. Novinku si vývojáři přichystali také pro Android 4.4 Kitkat, ze kterého je nyní možné e-maily či přílohy rovnou tisknout.

Google uvádí, že se Gmail dočkal zrychlení, což ocení zejména majitelé zařízení s menší operační pamětí. Nejnovější Gmail pro Android si můžete bezplatně stáhnout z Google Play Store:


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here