Gartner: Lenovo v roce 2013 překoná Samsung na čínském trhu s androidími telefony

1

Ačkoliv by se podle většiny zpráv mohlo zdát, že se hlavní bitva výrobců androidích zařízení odehrává v Evropě, případně pak trochu také v Severní Americe, tak největší a tedy i v podstatě nejlukrativnější trh je aktuálně Asie.

Nemalý podíl na tom má Čínská lidová republika, která se svým 90% podílem zastoupení Androidu na trhu chytrých telefonů a ohromnou základnou potencionálních zákazníků tvoří nemalý trh sám o sobě.

A právě na něm podle analytické společnosti Gartner překoná v průběhu příštího roku dosavadního krále, jihokorejský Samsung, čínské Lenovo. Ačkoliv se to totiž nemusí zdát, tak tomuto nováčkovi v oblasti chytrých telefonů s Androidem se na Čínském trhu podařilo za poslední rok vzrůst z 1.7 % na 14.8 %.

I přesto, že jde zatím jen o odhady, tak je poměrně pravděpodobné, že až se Lenovu podaří dobýt Čínský trh, tak se rozhodne expandovat dál, třeba i k nám do Evropy. V tom případě bychom se již koncem roku 2013 mohli dočkat dalšího relativně zkušeného výrobce, zaměřujícího se hlavně na výkonné telefony střední třídy.

Zdroj: GSM arena

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here