Galaxy S5 není tak voděodolný, jak výrobce tvrdí

2

galaxy-s5-mini-e1394199368493

Nový high-endový smartphone od Samsungu Galaxy S5 láká mnoha přednostmi a prémiovými funkcemi, mezi které bezesporu patří i certifikace IP67, kterou Galaxy S5 údajně splňuje. To znamená, že by zařízení takto certifikované mělo být odolné vůči vodě a prachu. Je tomu ovšem tak?

s5-poskozeni s5-poskozeni1 s5-poskozeni2 s5-poskozeni3

 

 

 

Redaktora ze zahraničního serveru Phandroid, ovšem u jeho Galaxy S5 čekalo nepříjemné překvapení, zjistil, že provedení „vodě-odolnosti“ na zařízení je opravdu nekvalitní. Redaktor provedl pár obyčejných testů, které by mělo vodě-odolné zařízení určitě vydržet. Výsledkem testu byly zamlžené oba fotoaparáty, baterie pokryta vrstvou vody a vrstva vody pod displejem. Po vydání článku na Phandroid, se na internetových fórem rozběhly bouřlivé diskuze, ve kterých spousty uživatelů stejného zařízení zmiňují podobné problémy.

 

zdroj: phandroid

 

2 KOMENTÁŘE

  1. Mám doma jedno zařízení od Samsungu, a … nikdy více. Neodladěný firmware, mizerné mechanické provedení, no a design slabota (to je ale hodně individuální). Xperia Z přežila naprosto běžně natáčení pod vodou, ve vodní tříšti, mytí pod tekoucí vodou, sprchování, voda se nedostala pod žádnou z krytek konektorů, natož pak pod displej nebo do kamery. U Sony splnili, co slíbili, jak vidno, ne tak u Samsungu…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here