Firefox pro Android přichází s podporou více zařízení

2

firefox new

Spolu s velkou desktopovou verzí Firefoxu, se dnes dočkala aktualizace také mobilní verze tohoto internetového prohlížeče. Kromě několika přidaných drobností a opravy chyb, přináší nová verze Firefoxu pro Android také podporu s procesory ARMv6, 384MB RAM a displejem s QVGA rozlišením.

Seznam podporovaných zařízení se tedy výrazně rozšířil levnější i starší smartphony, jako například HTC Wildfire S, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy Pocket, Sony Ericsson Xperia X8 či ZTE Blade.

K vydání alfa verze mobilního Firefoxu běžícího na zařízeních s ARMv6 procesorem došlo už loni v březnu, než se tedy podpora této architektury dostala do stabilní verze aplikace, uběhl více než rok. Mozilla tím také splnila jedno ze svých předsevzetí, které si dala pro rok 2013.

Mezi další novinky, které přináší poslední verze Firefoxu pro Android, je anonymní prohlížení (bez ukládání dat do historie, cache paměti apod.) na jednotlivých panelech, přizpůsobitelný seznam nejčastěji navštěvovaných webů na domovské stránce (about:home) a podpora hardwarového dekódování H.264/AAC/MP3 v Androidu Gingerbread a Honeycomb.

Na zařízeních s Androidem 4.0 ICS a vyšším zmizelo z menu tlačítko pro ukončení prohlížeče. Pokud vám absence tohoto tlačítka vadí, můžete si stáhnout add-on s názvem QuitNow, který vám navrátí tlačítko do mobilního Firefoxu.

Verze 20.0 přinesla také nejrůznější opravy chyb, vylepšení HTML5 a v neposlední řadě několik novinek pro vývojáře, jako například další implementaci skriptovacího jazyka ECMAScript 6.

Nejnovější verzi prohlížeče Firefox pro Android si můžete bezplatně stáhnout z Google Play Store:


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here