Firefox OS je neoficiálně dostupný pro HTC HD2

0

HTC HD2 Firefox OS

Asi těžko bychom hledali smartphone, pro který je dostupný tolik operačních systémů, jako pro HTC HD2 (Leo). Tato legenda pro nezávislé vývojáře byla představena už v roce 2009, díky použití nadčasového hardwaru ale dnes stále najdeme mnoho spokojených uživatelů tohoto smartphonu. Ti si navíc mohou vybírat ze široké nabídky operačních systémů zahrnující Windows Mobile, Windows Phone 8, Android 4.2, Meego a od minulého týdne také Firefox OS.

Ano, také jedna z nejmladších mobilních platforem se dočkala portu na nesmrtelné HTC HD2. ROM s názvem Boot2Gecko je dostupná na fóru XDA Developers. Nutno však dodat, že se jedná o velmi ranou verzi, ve které nefungují mobilní sítě, zvuk, fotoaparát a usb mass storage. Vývojář v současné době pracuje na opravě problému s detekcí SIM karty a vytváří Aroma instalátor, který umožní uživateli přizpůsobit ROM už při její instalaci.

Více informací o Boot2Gecko pro HTC HD2 a odkazy ke stažení naleznete zde. Vzhledem k nedokonalosti ROM doporučujeme instalaci provádět jen zkušeným uživatelům, předejdete tak případnému poškození smartphonu.

via XDA

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here