Firefox 16.0 – mód na čtení, sdílení otevřených panelů s desktopem a další

2

Androidí verze oblíbeného internetového prohlížeče Mozilly Firefox se včera, stejně jako její sestřička z velkých počítačů, dočkala majoritní aktualizace na verzi 16.0. Ta, stejně jako většina předchozích velkých aktualizací, přinesla kromě oprav chyb a zrychlení také pár nových funkcí.

Tou zřejmě největší novinkou je přidání ‚čtecího módu‘, který po zapnutí ze stránky odstraní veškerou grafiku a ponechá pouze čistý, přesně na velikost displeje přizpůsobený, text s obrázky. Zjednodušeně řečeno tento mód funguje obdobně, jako například v ReadItLater nebo podobných službách.

Druhou, rozhodně však neméně zajímavou, novinkou je tlačítko na rychlé sdílení, pomocí kterého skrze Firefox Sync lze jednoduše poslat na mobilu otevřený panel do Firefoxu na počítači nebo jiného mobilního zařízení.

Kromě toho došlo také ke zrychlení JavaScriptu, implementaci některých CSS3 standardů a zjednodušení vybírání textu na statických webech.

Jaký máte názor na novou aktualizaci Firefoxu? Používáte jej na mobilu nebo dáváte přednost jinému prohlížeči? Dejte nám vědět svůj názor do komentářů.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

 

 

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here