Facebook koupil tým Lightboxu

0

Facebook se intezivně připravuje na vstup svých akcií na burzu NASDAQ. Po kritice některých investorů (do Zuckerbergova projektu si rýpl i například The Economist), že Facebook nedělá dost pro mobilní uživatele, došlo nejdřív k akvizici Instagramu a nyní i ke ,,koupi“ vývojářského týmu podobné aplikace Lightbox.

Firma tento krok oznámila na svém blogu. Spolu s přechodem vývojářů pod křídla Facebooku však dojde ke zrušení Lightboxu. Ten už není k nalezení ani na oficiálním Google Play Storu, společnost zároveň vyzývá uživatele, aby si svoje data (fotografie) pomocí webového nástroje stáhli do 15. června. Pokud jste Lightbox používali, můžete tak učinit zde.

Bude velmi zajímavé sledovat, kam povedou další kroky Facebooku. Se vstupem na burzu může přijít další výrazný tlak investorů a akcionářů na další rozvoj společnosti, která začíná v číslech trochu zaostávat. Bez poznámky nemůžeme nechat ani to, že Lightbox je služba, která vznikla jako přímá odpověď na nedostupnost Instagramu na Androidu.

Zdroj: blog.lightbox.com, The Economist, pcmag.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here