Evropské LG Optimus 3D dostává neoficiální Android 4.0 Ice Cream Sandwich s funkčním 3D

2

Je jen málo telefonů, které měli podobnou smůlu jako právě evropská verze LG Optimusu 3D, leckde známá pod svým kódovým označením P920. I přesto, že šlo díky prvenství v mobilní 3D technologii o komerčně poměrně úspěšný model, tak již aktualizace na Android 2.3 Gingerbread trvala výrazně déle, než původně měla.

O oficiálním Androidu 4.0 Ice Cream Sandwich si pak mohl telefon nechat jenom zdát. Časem se pro něj sice objevily různé deriváty projektů postavených na čistém Androidu, nicméně vždy trpěli částečnou nebo úplnou nefunkčností 3D vymožeností telefonu.

Tedy až do začátku tohoto týdne, kdy se vývojářům podařilo najít testovací verzi Ice Cream Sanwich ROMky pro korejskou variantu telefonu známou pod označením SU760. Poté již stačilo tuto ROMku jenom lehce přepracovat, aby fungovala i na evropské verzi.

Projekt je zatím pouze v raném stádiu vývoje, takže čas od času některé věci nefungují nebo jsou trochu pomalejší, celkově jde ale o relativně použitelnou ROM, na které navíc funguje valná většina 3D vychytávek.

Jediným větším problémem je fakt, že jde o takřka neupravenou verzi korejské ROM, obsahuje tedy určitá omezení. SMS zprávy lze skrze výchozí aplikaci posílat pouze 80 znaky, k dispozici je pouze anglický a korejský jazyk a ROMka je doslova plná předinstalovaných aplikací, které evropský uživatel určitě nevyužije.

Zdroj & další informace: XDA

 

2 KOMENTÁŘE

  1. Nedoporučuji.Že je to anglicky mě ani tak nevadí,ale spousta nedodělků.Foťák vzhůru nohama.Navigace nenaběhla.Mapy to načítalo pouze přes wi-fi. 80znaků v sms se dá vyřešit jinou aplikalcí,ale zase se sms zobrazují v obou aplikacích na sms atd… Raději počkat až na ofiko android…Teď doufám, že tam dostanu předchozí verzi. Ale neměl by být problém

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here