Evropské HTC One dostává Android 4.4 KitKat. Výjimkou není ani Česko

6

HTC zahájilo začátkem tohoto týdne aktualizaci evropské verze vlajkové lodi One na nejnovější Android 4.4.2 KitKat. Update mohou v tuto chvíli stahovat i majitelé smartphonu z České republiky a Slovenska.

htc one kitkat

Aktualizace má označení 4.19.401.8 a její velikost se vyšplhala na 308,24 MB. Zatímco verze Androidu povyskočila ze 4.3 na 4.4.2, uživatelská nadstavba Sense zůstala ve verzi 5.5. Po stránce vzhledu a funkčnosti tedy uživatelské rozhraní prošlo jen kosmetickými změnami, z nichž nejvýraznější je bílá ikonka baterie v notifikační liště známá z jiných smartphonů s KitKatem, která nahradila původní zelenou ikonku.

Podle oficiálního seznamu změn by měl update přinést vylepšené zabezpečení, tisk přes cloud a nové Bluetooth profily podporující více interakcí médií. Změnu, kterou mohou někteří uživatelé brát negativně, je odstranění podpory přehrávače Flash z nativního internetového prohlížeče. Očekáváme, že změn bude mnohem více, a to především pod pokličkou – od nejrůznějších drobných vylepšení až po opravy chyb.

Pokud vlastníte HTC One a aktualizace vám ještě nebyla nabídnuta, ujistěte se, že jste připojeni k Wi-Fi síti, přejděte do menu Nastavení – O produktu – Softwarové aktualizace a vyhledejte nový update manuálně. V nejbližších dnech až týdnech by se snad updatu na Android 4.4 KitKat měli dočkat i majitelé One Mini a One Max. V těchto dnech zahájil taiwanský výrobce vydávání dalšího updatu, a to Androidu 4.3 Jelly Bean spolu se Sense 5.5 pro v tuzemsku téměř nedostupné HTC Butterfly.

via Android Central, obrázek: Ausdroid

Kdy dostane váš smartphone či tablet aktualizaci na Android 4.4 KitKat? Sledujte náš pravidelně doplňovaný článek.

6 KOMENTÁŘE

  1. Nejde stáhnout aktualizace, ani ručně v nastavení. Píše mi to že je soubor poškozen. Nevíte někdo co s tím? Zjistil jsem že s tím má problém více lidí.

  2. Měl bych dotaz před časem když mi htc one nabídl aktualizovat na 4.4 tak jsem to odmítl s tím že jsem na to v tu chvíli neměl čas a aktualizace se mi ztratila a už mi to píše když to dělám manuálně ze pro zařízení není novější software nevíte někdo jak tohle vyhresit předem díky za odpověď

  3. Psal jsem na oficialní podporu a odpověď byla taková, že aktualizaci stáhli z oběhu, protože měla nějaké chyby a že až to opraví znovu jí vydají …

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here