Eric Schmidt k Motorole: „Google se vždy zajímal o hardware…“

0

Akvizice Google a Motoroly je již za námi a až na výměnu výkonného ředitele se přesně jak již na začátku předpověděl Andy Rubin, vůbec nic nezměnilo. Motorola tedy zůstala jako samostatná divize vyrábějící si svůj hardware a Google (myšleno androidí tým) jako softwarový tým bez jakýchkoliv hardwarových ambicí.

Pomalu se však začínají množit spekulace, že se to brzy změní. Pomineme-li ty minoritní tvrdící, že bude mobilní část Motoroly prodána nějakému jinému OEM výrobci, například Huawei (viz Guardian), tak pomalu začíná vystrkovat růžky i jedna starší, pracující s teorií, že Google Motorolu více začlení a udělá z ní dvorního výrobce androidích telefonů a tabletů.

Svou vodou do mlýna této spekulace přispěl tento týden i ředitel Google Ric Schmidt, který se vyjádřil následovně:

“Google has always been interested in hardware” a “my job is to make Motorola as successful as possible and deliver innovative hardware as a licensee of Android.”

„Google se vždy zajímal o hardware“ a „mojí prací teď je zajistit, aby byla Motorola maximálně úspěšná a schopná dodat inovativní hardware s Androidem.“

Samozřejmě tedy nemůžeme říci, že by přímo něco oznámil. Oproti původním řečem však naznačil daleko větší zájem Googlu o hardware a navíc jej uvedl i v kontextu s Androidem. Co se z toho vyklube se, však stejně dozvíme nejdříve na Google I/O, dost možná pak až někdy později.

A co Vy? Líbí se Vám androidí svět tak jaký je teď nebo byste uvítali i nějakého dvorního výrobce, tedy něco podobného jako má Microsoft (WP7) s Nokií?

zdroj: theVerge via talk

 

 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here