Dolphin Browser dostane rychlejší renderovací engine. Vyzkoušejte beta verzi

2

Dolphin Browser, který je v současné době jedním z nejoblíbenějších internetových prohlížečů pro Android, by se v budoucnu měl dočkat výrazného vylepšení. Vývojáři nyní pracují na novém HTML5 renderovacím enginu, který by měl výrazně zvýšit rychlost načítání webových stránek. Nedočkaví uživatelé si mohou „Dolphin Engine“ stáhnout už nyní v beta verzi.

Podle nezávislého testu, který provedl redaktor ze serveru The Verge, překonal nový Dolphin Browser nativní internetový prohlížeč od HTC i Chrome Beta. Stránky theverge.com načetl Dolphin za 12,8 sekundy, zatímco Chrome za 18,2 sekundy a prohlížeči od HTC načtení trvalo dokonce 20 sekund. Výrazně rychlejší načtení bylo také zaznamenáno, až na drobné vyjímky, i u ostatních stránek.

Překvapením byl výsledek v javascriptovém benchmarku Sunspider, kde Dolphin Browser dosáhl nejhoršího výsledku 1949,5 ms. Nejrychlejší byl prohlížeč od HTC, který dosáhl výsledku 1596,6 ms a Chrome byl s 1842 ms na druhém místě. Mnohem důležitější je ale subjektivní dojem z rychlosti načítání stránek, při kterém si Dolphin vedl velmi dobře, a to i v případě, že obsahovaly Flash.

Pokud chcete beta verzi nového Dolphinu vyzkoušet na vlastní kůži, můžete si stáhnout APK soubor z oficiálních stránek. Níže také najdete video od vývojářů, ve kterém je porovnávána například rychlost načítání HTML5.

zdroj: the verge, dolphin

2 KOMENTÁŘE

  1. no nevím kde vzali 450+3 v HTML5 ve videu
    mě to ukazuje v betě 418+3  (X10i CM7.2 FXP125 android 2.3.7)
    a po prvním spuštění spuštění šel telefon do rebootu, holt beta
    jinak to šlape pěkně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here