Do Instagramu nejspíš přijde video. Už 20. června

0

instainsta

Dvacátého června, tedy za tři dny, se v hlavní budově Facebooku odehraje představení něčeho nového. A podle zdrojů serveru TechCrunch to s největší pravděpodobností bude přidání podpory pro nahrávání videí do sociální sítě Instagram.

Logicky to je odpověď na vzrůstající popularitu aplikace Vine, která dovoluje uživatelům pohodlně nahrávat a sdílet krátká videa. Podle zdroje přímo z Facebooku by měl Instagram nabídnout možnost nahrát videa o délce pěti až deseti sekund, o tom, jestli nabídne i videofiltry a podobné funkce není známo nic.

Bez zajímavosti není, že podle dat serveru TechCrunch už na začátku června, kdy byla uvolněna verze Vine pro Android, Vine předstihlo v počtu odkazů z Twitteru právě Instagram. Přestože nejsou kvůli několika faktorům statistiky úplně důvěryhodné (například proto, že Twitter přestal ukazovat náhledy fotek z Instagramu v timeline), dobře dokládají to, že Instagram dostal v podobě Vine velkého konkurenta.

Je otázkou, co zavedení videa provede s Instagramem samotným. Jednoduchost používání je jeho hlavní předností, a pokud se ji nepovede zachovat, mohla být snaha o soutěžení s Vine za každou cenu cestou špatným směrem. Více se snad dozvíme už 20. června.

Zdroj: EngadgetTechCrunchABC news

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here