Developer Preview Ubuntu Touch se pomalu dostává na desítku nových zařízení; další se chystají

0

Ubuntu

Hned v článku o vydání první vývojářské testovací verze nového mobilního operačního systému Ubuntu Touch, jsme psali, že upravit systém, aby běžel i na jiných než Nexus zařízeních, nebude díky základu, na kterém je postaven – CyanogenMODu 10.1, nikterak složité.

A měli jsme pravdu. Necelý týden od uvedení se totiž z oficiálních stránek dají stáhnout instalační soubory pro dalších 10 původně nepodporovaných zařízení. Na verzích pro dalších více než 30 telefonů se poté usilovně pracuje a objeví se nejspíše do několika dnů, maximálně jednotek týdnů.

Samozřejmě je jasné, že takto oficiálně nepodporované verze jsou na tom z hlediska stability a celkově použitelnosti ještě hůře, než oficiální sestavení pro rodinu Nexus zařízení. Na druhou stranu, na seznámení se systémem a krátké ozkoušení postačí bez problémů také.

Experimentálně podporované telefony: ASUS Transformer Infinity, ASUS Transformer Pad TF300T, Galaxy Tab 2 10.1 WiFi, Huawei Ascend G300, Nexus One, Galaxy Note, Galaxy Note II, Samsung Galaxy S (GT-I9000), Sony Xperia T, Sony Xperia S.

Výhledově podporované: HTC One X, HTC One X+, Dell Streak 7, Kindle Fire, LG Optimus 4x HD, Motorola Xoom, Nexus S, SGS II.

Zdroj: Ubuntu via slashgear

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here